Агрономія

Агрофірма «Ольгопіль» повністю готова до весняних польових робіт

Озимина займає найбільший клин на полях агрофірми «Ольгопіль» на Вінниччині. Наразі вона в доброму та задовільному стані. Найкраще перезимували пшениця та ріпак, які займають більше половини площ.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Ще до здорожчання господарство подбало про закупівлю засобів захисту рослин, що забезпечило належні сходи. Складніша ситуація із пальним, яка стало одним із стримуючих факторів для старту весняної посівної, визнає керівник Агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич. Однак наразі держава напрацьовує механізми забезпечення аграріїв пальним, відтак механізатори господарства готують до весняної посівної кампанії, бо поле чекає.

«Ми встигли вчасно провести осінню посівну, отримати гарні сходи і подбати про захист рослин. Суттєві зниження мінімальних температур, які спостерігалися протягом лютого були нетривалими, тому значних пошкоджень і загибелі не було. Озимина на полях господарства у належному стані», – каже Павло Каленич.

За його словами, потребу в засобах захисту й міндобривах для озимини вдалося закрити ще торік, до здороження їх вартості, а от за насіння зернових для весняної посівної оплатити у повному обсязі до війни не встигли. Натомість мають домовленості з компаніями-виробниками і питання вже вирішене.

«Для старту під питанням було пальне, яке потрібно закупляти щомісяця. Свої пропозиції по збору актуальних потреб в паливо-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, владі насіння надали, чекаємо на відповідь і готуємося до виходу в поле», – додав аграрій.

Загалом на Вінниччині станом на 15 березня 2022 року посівна площа під сільськогосподарськими культурами по всіх категоріях господарств області становить понад 1,6 млн. га. З осені під урожай поточного року посіяно озимі зернові (озима пшениця, озимий ячмінь та озиме жито) на площі – 325 тис. га та озимий ріпак на площі 82 тис. га. В цілому під озимими культурами – 407 тис. га, тобто це менше третини площ.

Нагадаємо, стан перезимівлі озимих на Поліссі добрий, а аграрії Буковини на 75-85% забезпечені МТР для посівної.