Агрономія

Agritechnica-2023: названо головні тенденції в сівбі та посівній техніці  

Одна з тенденцій, яку можна помітити в новинках, зареєстрованих цього року до участі у виставці Agritechnica-2023, що проходитиме з 12 по 18 листопада в Ганновері (Німеччина), – це одночасне внесення насіння, зокрема, різних культур і мікрогранул, щоб задовольнити вимоги кількох культур на полі. Розподіл і точність розміщення особливо важливі тут, як і документування положення та кількості різних комбінацій.

На цьому наголошує професор Ів Реклебен, Кільський університет прикладних наук, кафедра сільськогосподарської техніки/польових операцій.

За його словами, залежно від того, яка система висіву використовується, дедалі більшого значення набувають системи рядкового висіву, а також системи точного висіву. Кожна система має різну точність розміщення в поздовжньому розподілі. У той час як при точному висіві насіння завжди розподіляється поодиноко і точно розміщується, подвійне або багаторазове розміщення в рядку насіння відбувається завдяки об’ємному дозуванню в рядкових системах висіву.

Завдяки простішому управлінню глибиною сошників системи рядкового висіву дозволяють застосовувати міжряддя від 10 до 75 сантиметрів і досягати більшої швидкості (понад 12 км/год) під час висіву.

Вимірювання глибини закладання було однією з цілей для інновацій у минулому, особливо в точному висіві. Цього року автоматичне регулювання тиску сошника є проблемою при рядковому посіві. Це вимірюється на задніх притискних роликах. Це означає, що при зміні опору ґрунту тиск на сошник може активно регулюватися машинами, забезпечуючи тим самим рівномірну глибину закладення. Це забезпечує постійну польову схожість і, отже, конкурентоспроможні культури.

«Метою має бути завжди прагнення до максимальної точності та мінімізації коефіцієнтів варіації (CV) для поздовжнього розподілу, тобто менше 10 відсотків для сівалок точного висіву та менше 100 відсотків для рядкових систем висіву. Системи рядкового висіву з додатковим висівом досягають значення CV від 50 до 60%», – зазначає Ів Реклебен.

Нагадаємо, вплив кліматичних змін на сільське господарство стане однією з ключових тем на Agritechnica-2023.