Агрономія

Аграрій поділився тонкощами підживлення пшениці по листку

Терміни перезимівлі озимих

У фазу виходу в трубку – перед початком виходу колоса та по прапорцевому листку ТОВ «Агрофірма «Колос» підживлює препаратами власного виробництва на основі витяжки з вермигумусу каліфорнійського черв’яка, низинних торфів і леонардиту та препаратом на основі корисних для рослини мікробних організмів.

Про це розповів заступник директора з наукової роботи ТОВ «Агрофірма «Колос», кандидат сільськогосподарських наук Володимир Багатченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Засвоюючи ці добрива, рослина краще розвивається, закладає більшу вегетативну масу, менше уражується хворобами, адже корисні бактерії, заселяючи рослину, не дають розвиватися патогенним організмам. Ці біопрепарати в господарстві застосовують і як протруйник.

«До речі, застосовуючи таку технологію, багато господарств в Україні відмовляються від хімічних протруйників і фунгіцидів. Але, звісно, треба зважати на фітосанітарний стан поля. Є хвороби, які біопрепарати не контролюють, зокрема, сажкові. Тому, якщо є ризик виникнення сажкових хвороб, треба додавати до бакової суміші хімічний протруйник. Ми так і робимо», – зазначив Володимир Багатченко.

Щодо подальшого підживлення, то для підвищення якості зерна пшениці посіви обробляють карбамідом у нормі 3-5 кг/га, додаючи до суміші гуміновмісний препарат і «Мікробіофіт».

Нагадаємо, листкове піживлення озимої пшениці покращує якість зерна та дає змогу скоротити застосування міндобрив. Раніше повідомлялося, як «Агрофірма «Колос» визначає оптимальні норми внесення добрив.