Агромаркет

Законопроект Кабміну про земельну реформу може бути зареєстрований в парламенті в червні

Законопроект Кабміну про земельну реформу може бути зареєстрований в парламенті в червні

Робота над урядовим законопроектом про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення буде закінчена в червні, після чого він буде зареєстрований у Верховній Раді.

«Я розраховую, що ми в червні фіналізуємо все і подамо до парламенту», ‒ заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
 
За його словами, Кабмін матиме тривалу роботу з депутатами для того, щоб законопроект був ухвалений.

Максим Мартинюк зазначив, що МВФ не нав’язує уряду свою схему запуску ринку.

«Уряд у переговорах зі Світовим банком відстоює консервативну модель запуску ринку, щоб власниками землі могли бути громадяни України ‒ фізичні особи, тобто ми не плануємо допускати до ринку корпоративний капітал», ‒ уточнив він.

Перший заступник міністра додав, що середній розмір земельної ділянки фермерського господарства в Україні зараз становить 87 га, тому 200 га ‒ більше ніж достатньо на одну людину, щоб заснувати конкурентоспроможне фермерське господарство.

Крім введення обмеження на розмір земельної ділянки в 200 га, уряд представить механізм електронних аукціонів з продажу землі.

«Програмне забезпечення для електронних торгів буде розроблено за допомогою технології блокчейн. Захищена зручна система забезпечить широкий склад учасників до цих торгів», ‒ додав Максим Мартинюк.

Він також повідомив, що в разі прийняття законопроекту про земельну реформу Кабмін у січні 2018 року проведе серію аукціонів з продажу державної землі в кожній з областей. Середній розмір лота складе 20 га.

На думку чиновника, такі заходи стануть меседжем для власників паїв ‒ скільки в середньому коштуватиме їхній пай.

«У нас немає історії формування ціни на землю. Для того, щоб захистити інтереси власників паїв, ми виставимо законодавчо мінімальний поріг для укладення угод купівлі-продажу і він буде відповідати нормативній грошовій оцінці», ‒ додав він.

Середній розмір нормативної грошової оцінки землі в Україні становить 34 тис. грн./га.

Як повідомлялося, меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!