Агромаркет

За два місяці оприлюднять урядовий законопроект про обіг сільгоспземель

За два місяці оприлюднять урядовий законопроект про обіг сільгоспземель

Розробка урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення перебуває на фінальній стадії, протягом двох місяців його буде оприлюднено.

Про це повідомив директор департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Олександр Краснолуцький.

«Законопроект обговорюється з фахівцями і офіційно ще не опублікований. Концепція є, зараз питання в деталях, ‒ сказав він. ‒ Ми на завершальній стадії, і це питання двох місяців. Далі законопроект буде оприлюднено на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, його узгоджуватимуть із міністерствами та відомствами, і до 1 липня винесемо його на розгляд уряду».

За його словами, передбачається, що придбати землі може виключно держава, територіальні громади і громадяни України, а обмеження на концентрацію сільгоспземель в одних руках становитиме 200 га.

«У разі, якщо громадянин успадкував земельну ділянку або хтось йому подарував і площа перевищує 200 га, в нього є рік на відчуження. Якщо він цього не зробить, то за рішенням суду ділянка перейде у власність держави», ‒ наголосив директор департаменту.

Олександр Краснолуцький зазначив, що проектом закону передбачено захист від спекуляцій на ринку, зокрема, якщо протягом перших трьох років із моменту купівлі земельної ділянки її відчужуватимуть, власник повинен буде заплатити державне мито в розмірі 50% від нормативно-грошової оцінки цієї ділянки.

«У законопроекті встановлено обов’язок нового власника земельної ділянки, який купив землю, що перебуває в оренді, переукласти договір на той самий термін і на тих самих умовах, що були з попереднім власником», ‒ додав чиновник.

Урядовим законопроектом передбачено, що землі державної та комунальної власності продаватимуть на земельних електронних торгах. Громадяни зможуть робити вибір: або підписувати безпосередньо договори про продаж землі або ж брати участь у торгах.

Також для підтримки молодих фермерів планується передбачити для них розстрочку платежу за куплену земельну ділянку.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!