Агромаркет

«Укрцукор» просить уряд заборонити експорт цукру до ЄС

«Укрцукор» просить уряд заборонити експорт цукру до ЄС

Національна Асоціація цукровиків України «Укрцукор» звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням про термінове встановлення нульової квоти на експорт цукру до ЄС на 2024 рік.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Асоціації.

Прохання «Укрцукру» мотивоване досягненням граничного обсягу, передбаченого рішенням ЄС для експорту українського цукру в країни Європейського Союзу у поточному році.

«Фактично мова йде про ініціативне закриття Україною кордону для експорту цукру в ЄС в найкоротші можливі терміни у звʼязку з тим, що експортні значення по цукру вже сягнули 262,6 тис тон, визначених як квота України на 2024 рік.

НАЦУ «Укрцукор» вважає, що таке звернення є підтвердженням конструктивної позиції українських цукровиків і їх готовності інтегруватись у європейський ринок цукру і відповідати його вимогам», – зазначають в Асоціації.

В «Укрцукрі» нагадали, що у рішенні Ради ЄС щодо продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України до 5 червня 2025 року передбачено застосування механізму екстреного гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, зокрема цукру, у випадку, якщо імпорт цих продуктів у 2024 році перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року та протягом усього 2022 та 2023 років.

Аналогічні заходи по екстреному гальмуванню можуть бути застосовані в 2025 році, у випадку, якщо в період з 01.01.25 до 05.06.2025 обсяг українського експорту перевищить 5/12 квоти, встановленої на 2024 рік.

Нагадаємо, Україна збільшила експорт цукру на 60%.