Агромаркет

За допомогою яких інструментів росія затягує інспектування суден "зернового коридору"

За допомогою яких інструментів росія затягує інспектування суден

російські інспектори у складі СКЦ з метою затягування роботи «зернового коридору» перевіряють те, що не знаходиться у їхній компетенції

Про це у своїй колонці для Аgrotimes розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

За його словами, бажано було б досягти більшої ефективності в роботі Спільного координаційного центру (СКЦ). Але це питання лежить у площині внутрішніх переговорів.

«Адже на сьогодні росія не лише зменшила кількість команд й обмежила щоденний режим роботи до 15–30, а навіть перевіряє те, що насправді не потрібно. Зокрема, інспектори чомусь вимірюють якість баластних вод, які набирає судно задля стабільного руху залежно від того, у яких водах корабель перебуває. Цей показник взагалі ніхто у світі ніколи не перевіряє», – зауважив Микола Горбачьов.

Також, за його словами, російські інспектори перевіряють якість зерна, попри те, що товарні партії сформовано під конкретні вимоги покупців українського збіжжя.

«Тому вкрай потрібно прописати для СКЦ окремі правила, де буде чітко вказано, що вони мають перевіряти та яким чином. Це значно пришвидшить терміни перевірок і збільшить суднозахід у Босфор», – підсумував Микола Горбачьов.

Нагадаємо, за день простою у Босфорі аграрій втрачає 30 доларів на кожній тонні зерна.