Агромаркет

Європарламент голосуватиме за продовження торговельного безвізу з Україною після пасхальних канікул

Постійні представники ЄС ухвалили сьогодні продовження дії так званих автономних заходів торгівлі (торговельного безвізу) для України на наступний рік з єдиним уточненням щодо умов застосування захисних обмежень.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Посли щойно ухвалили новий компромісний текст, що був запропонований Головуванням. Цей компроміс залишається незмінним у порівнянні з текстом, що був ухвалений тиждень тому під час тристоронніх переговорів, з одним доповненням: визначений період (середнього обсягу торгівлі між ЄС і Україною – ред.) для активації захисного механізму буде розширений на друге півріччя 2021 року. Європейська комісія також дещо посилить формулювання у власній декларації», – повідомили у Бельгійському головуванні в ЄС.

Як зазначив представник бельгійського уряду, переговори, що відбулися сьогодні з пошуку цього дуже делікатного балансу між продовженням допомоги для України та захистом внутрішнього ринку ЄС, продемонстрували «відмінний дух компромісу» між країнами-членами ЄС.

Згідно з повідомленням, оскільки погоджений текст відрізняється від того, що був ухвалений разом із Європейським парламентом минулого тижня, Бельгійське головування ЄС буде знову виносити погоджений текст на додаткове ухвалення Європейським парламентом.

«Ми розуміємо, що зможемо дізнатися більше від Європарламенту після великодніх вихідних. При цьому ми переконані, що досягнутий компроміс є кроком у напрямку, що передбачений переговорним мандатом Європейського парламенту. Ця робота має просуватися дуже швидко, щоб ми отримали зелене світло від Європейського парламенту та забезпечили вчасне продовження дії автономних заходів торгівлі (з Україною) з 6 червня», – повідомили в Бельгійському головуванні в ЄС.

Редактор «Радіо Свобода» з питань Європи Рікард Джозвяк підтвердив у Twitter (X), що базовий період, який братимуть до уваги, визначаючи обсяги постачань української агропродукції, охоплюватиме не лише 2022 і 2023 роки, а й другу половину 2021 року, коли обсяги українського імпорту були нижчими. 

Раніше Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України з обмеженнями.