Агромаркет

Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

Більшість наших агровиробників вже інтегровані в міжнародні ланцюги й світові ринки.

Про це у своїй колонці в журналі The Ukrainian Farmer розповіла доктор аграрних наук, посол з особливих доручень МЗС (2022-2023) Ольга Трофімцева.

«Якщо ж казати саме про європейський вектор, варто звертати увагу на сталість сільськогосподарського виробництва без втрати його ефективності, зменшення впливу на екологію навколишнього середовища. Ураховуючи те, що внаслідок війни відбувається деградація ґрунтів земля, збереження їх родючості добре лягає в євроінтеграційні лекала», – зауважила вона.

Ольга Трофімцева наголосила, що продукція українських агровиробників-експортерів зазвичай відповідає суворим вимогам якості й безпечності продуктів харчування. Але в Євросоюзі – це окрема велика тема, з якою потрібно працювати вже зараз, щоб потім не виникало якихось сюрпризів.

«Коли ми будемо частиною спільного економічного блоку ЄС, не потрібно на 100% концентруватися на європейських ринках. Ми маємо відновлювати ринки, які в нас були до повномасштабного вторгнення й розвивати їх. Зокрема, з Європейським Союзом буде нам значно легше й простіше працювати на ринках Африки й вибивати з них росію», – додала вона.

Нагадаємо, Україна гармонійно займе своє місце у смарт-спеціалізації ринку ЄС. Також ми писали, яка українська продукція матиме попит на ринку ЄС.