Агромаркет

Якими програмами держпідтримки можуть скористатися представники молочної галузі

Агровиробники мають можливості отримати кошти на розвиток своїх господарств.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він нагадав, що наразі діє постанова уряду №300 про компенсацію відсотків за залученими кредитами. Минулого року було закладено в бюджеті 1,2 млрд, наразі використано 1,09 млн грн.

«Хотів би наголосити: з вересня минулого року мають право отримувати компенсацію відсотків по кредитах також молокопереробні підприємства, не лише виробники молока», — зазначив Тарс Висоцький.   

Минулого року Міністерством фінансів було розподілено 3,9 млрд грн портфельних гарантій між близько 10 банками – державними і приватними. На початок травня 2,5 млрд грн вже використано, з них 30% позик пішли у сільське господарство.

«Агровиробник звертається до одного з банків-партнерів держави. Якщо він хоче взяти, наприклад, кредит на будівництво ферми вартістю 100 млн грн, раніше потрібна була застава на таку ж суму. Тепер її зменшено до 50%, бо на 50 млн грн банку гарантію дає держава. Фактично, при існуючій заставі можна залучити вдвічі більше коштів. В кого хороша кредитна історія може отримати і 70% гарантування. Це прискорює отримання фінансування. На 2021 рік в бюджеті передбачено на цю програму ще 10 млрд. Тобто, фінансування, буде достатнє. Кошти можна отримати на різні напрямки – тваринництво, рослинництво, переробка», — сказав Тарас Висоцький.

За словами Тараса Висоцького, цього місяця Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект 3205-2 про фонд часткового гарантування вкладів. Принцип дії, як і у механізмі з портфельними гарантіями: держава забезпечує їх до 70%. Але у фокусі цієї програми —  малі агровиробники, які обробляють до 500 га.

«Це буде спеціалізована установа, яка також буде надавати консультації. Якщо в агровиробника немає персоналу, який може підготувати необхідні документи, у Фонді допоможуть зробити це під ключ», — сказав заступник міністра.  

Нагадаємо, у МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв. Також ми писали, що на нові програми держпідтримки аграріїв спрямовано 500 млн грн. Раніше уряд удосконалив державну програму підтримки аграріїв щодо здешевлення кредитів.