Агромаркет

На нові програми держпідтримки аграріїв спрямовано 500 млн грн

Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримав розроблену Мінекономіки програму держпідтримки сільгоспвиробників у 2021 році.

Про це повідомляється на сайті МЕРТ.

Крім основних програм підтримки передбачається низка нових програм із загальним бюджетом в 500 млн грн.

Мова йде про державну підтримка страхування сільськогосподарської продукції; компенсацію втрат посівів на Одещині; держпідтримку зрошення, підтримку органічного виробництва, підтримку розвитку картоплярств та нішевих культур.

Своєю чергою народний депутат, член профільного комітету ВР Сергій Лабазюк в своєму Телеграм-каналі конкретизував, яким чином розподілені передбачені на нові програми кошти.

Зокрема, на допомогу аграріям Одещини, які постраждали від посух у 2020 році, вирішили направити 240 млн грн. Така сума буде виділятися на господарства, які обробляють до 50га. На цільову дотацію для виробників органічної продукції – 50 млн.  

«На підтримку зрошення – також 50 млн грн. Проте цих коштів замало для реального поліпшення ситуації», – зазначив він.

За словами парламентаря, на агрострахування спрямували 50 млн грн.

«Але і тут є нюанси: урядовий закон #5104 зареєстрували нещодавно, тому на швидке освоєння коштів поки не варто сподіватись», – додав Сергій Лабазюк.

Крім того, по 50 млн грн спрямовуєтьсяна підтримку вирощування круп’яної культури-гречки та на підтримку картоплярства.

«Фінансовий ресурс, запропонований для нових програм, наразі складає 500 млн грн. Якщо попит на ці програми буде зростати серед аграріїв, на наступний рік фінансування можна буде суттєво збільшити», – зауважив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Нагадаємо, держпрограма розвитку промислового картоплярства допоможе побудувати 35 картоплесховищ.