Агромаркет

Уряд удосконалив державну програму підтримки аграріїв щодо здешевлення кредитів

Уряд удосконалив державну програму підтримки аграріїв щодо здешевлення кредитів, на яку передбачено 1,2 млрд грн у 2021 році.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр АПК Роман Лещенко.

За словами міністра, відповідну постанову було ухвалено на засіданні Кабміну.

Роман Лещенко зазначив, що постановою спрощено порядок відбору претендентів на підтримку, її зможуть отримати всі, хто залучив кредит за цільовим призначенням та подав заявку до банку на отримання компенсації. Крім того, с/г виробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, зможуть отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами.

Також розширено напрями використання кредитних коштів.

«Зокрема, надається можливість отримувати компенсацію за короткостроковими (виробництво с/г товарів та послуг) та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів; середньо- та довгостроковими кредитами на придбання основних засобів виробництва, у тому числі землі, витрати на будівництво і реконструкцію виробничих об’єктів с/г призначення, а також переробку сільськогосподарської продукції», – пояснив Роман Лещенко.

За його словами, кінцевий термін подачі заявок уповноваженими банками до Мінекономіки – щороку до 1 листопада. Нагадаємо, програмою кредитування 5-7-9 в переважній більшості користуються сільгосптоваровиробники