Агромаркет

У МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв

До кінця 2021 року планується реалізація нових програм підтримки аграріїв.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку за результатами першої наради Міністерства аграрної політики та продовольства України з представниками структурних підрозділів облдержадміністрацій з питань розвитку сільського господарства.

Головуючий перший заступник Міністра Тарас Висоцький анонсував реалізацію діючих урядових програм у цьому році після дотримання всіх необхідних юридичних процедур, пов’язаних зі зміною головного розпорядника коштів. Аграрії зможуть надалі отримувати підтримку за напрямками бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Також після розробки Порядків та внесення змін у законодавчі акти до кінця року планується реалізація нових програм підтримки АПК:

1) державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

2) відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

3) державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

4) державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

5) державна підтримка виробників картоплі;

6) державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

Нагадаємо, на нові програми держпідтримки аграріїв спрямовано 500 млн грн. Раніше уряд удосконалив державну програму підтримки аграріїв щодо здешевлення кредитів.