Агромаркет

Які пункти мають бути в угоді про оренду земельної ділянки

В липні 2021 року стартує перший етап земельної реформи. У землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок виникає багато запитань. Зокрема, щодо договору оренди землі.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львіської ОДА.

Яку інформацію має містити договір:

– про об’єкт оренди (його кадастровий номер, місце розташування та розмір);

– дату укладення та строк дії договору оренди (строк дії договору оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років);

– відомості про орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.

Сторони договору можуть домовитися про встановлення будь-якого розміру орендної плати, але не менше ніж 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки.

“Якщо договір не містить хоча б одну із цих істотних умов, у майбутньому він може бути визнаний неукладеним у судовому порядку”, – заявляють у Мін’юсті.

Вносити зміни до умов договору оренди землі можна за згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди. Якщо такої згоди немає, то спір вирішується в судовому порядку.

Також потрібно розділяти момент укладання договору оренди та момент державної реєстрації права оренди, що за ним виникає, оскільки вони мають принципово різні юридичні наслідки.

Так, сторони, дійшовши згоди щодо всіх істотних умов договору оренди землі, складають і підписують відповідний письмовий документ.

Але підписання договору ще не означає, що орендар може користуватися земельною ділянкою, — відповідне право в нього виникає з моменту державної реєстрації.

Нагадаємо, ринок землі пожвавить кредитування агропідприємств.