Агромаркет

Вартість пшениці до кінця року може зрости до $260-275 за тонну, - експерт

Фундаментальні ринкові чинники мають сильний стимулюючий ефект на ринку продовольства. Не оминули вони й український ринок: зростання кількості населення в країнах-імпортерах, скорочення валових зборів зерна через посуху та побоювання всіх учасників ринку через Covid залишаються серйозними чинниками впливу на ціноутворення. Американські ринки також перебувають у напрузі через наближення президентських виборів в США.

Про це AgroTimes розповів аналітик аграрних ринків Анатолій Стоянов.

«Наразі ми спостерігаємо корекцію на американському біржовому ринку. Ціни на пшенцю протестували «стелю» цього року на рівні $232-232,5/тонна і поки що перебувають у корекції. Втім, обсяги торгів на корекцію виглядають не надто впевнено, що може свідчити про продовження зростаючого тренду до кінця року до рівня $245-255/тонна», – зазначив аналітик.

За його словами, український ринок може очікувати ще вищі рівні цін на пшеницю через обмеження наявності фізичного обсягу зерна. На сьогодні закупівельні ціни трейдерів уже сягають $235-250/тонна, а до кінця року вони мають потенціал зростання до $260-275/тонна.

Експерт також зауважив, що обмеження пропозиції на світовому ринку суттєво підтримує зростання цін на зовнішніх ринках, але не слід забувати, що в першу чергу потрібно забезпечити достатню пропозицію на внутрішньому ринку, аби українські борошномели мали доступний та якісний ресурс для забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

«Судячи з динаміки торгів на Чиказькій біржі, максимальне напруження на ринку пшениці збережеться до березня, а після – піде на зниження через очікування нового врожаю, але наскільки погодні умови будуть сприятливими для цього, ми дізнаємося пізніше», – підсумував Анатолій Стоянов.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, ціни на соняшник будуть високими протягом усього сезону.