Агромаркет

Ціни на соняшник будуть високими протягом усього сезону, - прогноз

За оцінками аналітиків «УкрАгроКонсалт», у результаті високого зовнішнього попиту і скорочення пропозицій соняшнику (в тому числі через стримування продажів фермерами) всіма експортерами Причорномор’я, експортні ціни на чорноморський соняшник у портах можуть коливатися в межах багаторічних максимумів протягом усього сезону.

Про це повідомила Олена Гесова, аналітик ринків зернових і олійних культур, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Як і в інших країнах-експортерах Причорномор’я, незважаючи на збільшення площі сівби, урожай Румунії виявився нижчим за очікування. Через високу ціну у вересні Туреччина різко скоротила імпорт румунського соняшнику.

Тим часом, для завантаження потужностей протягом 2020/21 МР турецькі переробники будуть змушені шукати і купувати соняшник за цінами, які в поточному сезоні диктують причорноморські фермери. До слова, експерти USDA оцінюють імпорт Туреччини на третьому максимумі за всю історію спостережень.

Також високий обсяг цієї культури розраховує імпортувати і ЄС, з огляду на дефіцит імпортної сої і поступову відмову від пальмової олії.

Нагадаємо, цього року вітчизняні сільгоспвиробники збирають соняшник із середньою урожайністю 16,1 ц/га, що на 24,4% менше, ніж торік.