Агромаркет

В Україні знають поіменно членів екіпажів суден, які вивозили крадене в нас зерно

Напередодні закінчення терміну «зернової» росія розпочала висувати свої вимоги, відверто маніпулюючи фактами й одночасно експортуючи крадене українське збіжжя.

Про це у своїй колонці для Аgrotimes розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

Зокрема, на переговорах із Туреччиною голова МЗС рф Лавров заявив, що подовження «зернової угоди» не буде, якщо не буде скасовано обмеження експорту агропродукції та добрив для росіян.

«Але… продовольчі санкції не вводить жодна країна світу навіть проти таких держав, як Іран. Тому на росію не було й не буде накладено обмежень щодо експорту продовольства в інші країни — це чиста маніпуляція, яку спростовує, зокрема, й активна робота Чорноморської біржі, а також відвантаження агропродукції з портів Новоросійська, Ростова тощо», – зауважив Микола Горбачьов.

За його словами, навіть у Криму росіяни перевантажують зерно, яке крадуть в українців.

«За нашими оцінками, на тимчасово окупованих територіях лишилося близько 22–24 млн тонн зерна. Більшість вкраденого збіжжя росія експортувала. Ці факти задокументовано, і після нашої Перемоги ми зможемо отримати репарації від рф за крадіжку українського продовольства й порушення міжнародного законодавства. Механізми відстежування цих злочинів відомі, і МЗС та МВС України знають поіменно членів екіпажів суден, які вивозили наше зерно», – додав Микола Горбачьов.

Нагадаємо, за день простою у Босфорі аграрій втрачає 30 доларів на кожній тонні зерна.