Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин

В Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин

18 лютого Міністерство юстиції зареєструвало наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання».

Документом встановлюються мінімально допустимі вимоги до благополуччя сільгосптварин за їхнього утримання, включаючи відгодівлю та догляд за ними.

Вимоги поширюються на всі види с/г тварин. Також наказом встановлюються спеціальні (додаткові) вимоги для свиней, телят і різних видів курей.

Зокрема, передбачаються гарантовані мінімальні площі, на яких мають утримуватися різні види сільгосптварин, встановлюється періодичність огляду тварин, обов’язкове забезпечення їх доступом до питної води і корму, а також ветеринарного обслуговування, встановлюються вимоги до рівнів освітлення, шуму, загазованості, безпечності матеріалів приміщень, де утримуються тварини, тощо.

Затвердження вимог сприятиме поширенню практики гуманного поводження з сільгосптваринами, покращенню умов їхнього утримання, збереженню здоров’я тварин, зменшенню ризиків їхнього травмування і страждання, зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

«Цей документ є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції. В українське законодавство буде імплементовано вимоги п’яти актів права  ЄС», – підкреслив він.

В Євросоюзі регулювання у сфері благополуччя сільгосптварин розділене на три частини: благополуччя під час утримання, благополуччя під час транспортування, благополуччя під час забою тварин.

«Перший блок ми реалізували, – зазначив Сергій Глущенко. – Тож Мінекономіки переходить до наступного кроку – розроблення регулювання для двох наступних частин сфери благополуччя».

Нагадаємо, 4 лютого Верховна Рада ухвалила Закон «Про ветеринарну медицину».

Довідка

Наказ імплементує такі акти:

– Директива Ради 98/58/ЄС від 20.0798 про захист тварин, утримуваних у сільськогосподарських цілях;

– Директива Ради 1999/74/ЄС від 19.07.99 про встановлення мінімальних правил для захисту курей-несучок;

– Директива Ради 2007/43/ЄС від 28.06.07 про встановлення мінімальних правил для захисту курей, утримуваних з метою виробництва м’яса;

– Директива Ради 2008/119/ЄC від 18.12.08 про встановлення мінімальних стандартів для захисту телят;

– Директива Ради 2008/120/ЄC від 18.12.08 про встановлення мінімальних стандартів для захисту свиней.