Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Українські аграрії цього року можуть отримати рекордний врожай пшениці

Достатня кількість вологи, яка фіксується цієї весни по всій країні, включаючи і її південні регіони, а також розширення посівних площ під озимою пшеницею восени минулого року дають підстави розраховувати на рекордний обсяг виробництва пшениці цього літа. За прогнозами аналітиків він очікується від 28,4 до 28,6 млн тонн і перевищить попередній рекорд 2019/20 МР, коли аграріям вдалось зібрати 28,3 млн тонн української пшениці. Про це AgroTimes розповіла заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

«Враховуючи поточний стан посівів, цьогорічні темпи сівби ярих культур та наявні погодні умови ми збільшили наш попередній прогноз виробництва пшениці в Україні на 4,8%, а ячменю – на 1,25%», зазначила пані Марія.

На думку експертів цьогорічна врожайність ранніх зернових перевищить середньорічний показник мінімум на 5%, а з урахуванням розширення посівів під озимою пшеницею це може призвести до отримання рекордного обсягу її врожаю в цілому.

Минулої осені, коли відбувалась сівба озимини, ціни на зерно стрімко пішли вгору і це стимулювало аграріїв збільшити посівні площі під пшеницею на майже 300 тис. га до 6,7 млн. Станом на кінець квітня українські фермери вже засіяли ярою пшеницею 168,2 тис. га, отже загальний клин під пшеницею в 2021 році в Україні становитиме 6,86 млн гектарів.

Загальний обсяг виробництва зерна в Україні в сезоні 2021/22 МР аналітики ProAgro Group підвищили порівняно з їх власним попереднім прогнозом на 2,7% до 72,7 млн тонн. В разі, якщо прогнози експертів отримають своє підтвердження, то цьогорічний врожай зерна перевищить минулорічний на 9,4% і буде другим за своїм обсягом після рекордного показника 2019/20 МР, коли зернове виробництво в нашій країні перевищило 75 млн тонн.

Нагадаємо, українські науковці прогнозують добрий урожай озимої пшениці.

Журнали