Агромаркет

Посівні площі під пшеницею збільшаться у 2022 році, - ФАО

Виробництво зернових у світі у 2021 році становитиме 2 793 млн тонн, що на 0,8 відсотка вище, ніж роком раніше.

Про це йдеться в оновленому прогнозі ФАО.

Очікується, що світове виробництво пшениці у 2021 році буде таким самим, як у 2020 році, тоді як виробництво фуражного зерна збільшиться на 1,3 відсотка, а рису — на 0,7 відсотка.

У 2022 році очікується збільшення посівних площ під пшеницею, чому сприятимуть погодні умови в Північній півкулі, проте значному їхньому збільшенню перешкоджатимуть високі ціни на виробничі ресурси. Прогнози щодо кукурудзи є сприятливими: високі ціни призведуть до рекордного зростання посівних площ в Аргентині та Бразилії.

Очікується, що споживання зернових у світі в сезоні 2021-2022 років зросте на 1,6 відсотка в порівнянні з попереднім сезоном, внаслідок чого співвідношення обсягів запасів та споживання може знизитися до 28,7 відсотка, що дещо вище, ніж минулого року, але все ще можна порівняти з показниками попередніх періодів.

Останній прогноз ФАО щодо обсягів торгівлі зерновими у світі в сезоні 2021-2022 років склав рекордні 481 млн тонн, що на 0,4 відсотка вище, ніж у попередньому сезоні. Таким чином, обсяг світової торгівлі пшеницею може зрости на 2,0 відсотка, а рису – майже на 4,0 відсотка, що з лишком компенсує очікуване півторапроцентне зниження обсягів торгівлі фуражними зерновими.

Нагадаємо, індекс цін ФАО на рослинну олію досягнув історичного максимуму. Також ми писали, що нетипові цінові тренди пануватимуть на пшеничному й кукурудзяному ринках.