Агромаркет

Темпи падіння ВВП у 2022 році становлять 29,2%

Темпи падіння ВВП у 2022 році становлять 29,2%

Міністерство економіки України скоригувало свою оцінку падіння ВВП в 2022 році до  29,2%. Попередня оцінка скорочення економіки складала 30,4% [±2%].

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зміна відбулась після того, як Держстат оприлюднив оперативні дані по ВВП України у 4 кварталі 2022 року.

«Враховуючи кращу динаміку четвертого кварталу, за оцінками Мінекономіки з урахуванням статистичних даних Держстату за підсумком року падіння ВВП виявилось меншим за 30% і становило 29,2%. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі уряду, парламенту, допомозі міжнародних партнерів, високій адаптивності бізнесу та населення. Разом це дозволило втримати економічний фронт та продовжити рух у напрямку перемоги», – наголосила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Проте все ще спостерігаються негативні тенденції, які не дають економіці почати відновлюватись. Спеціалісти Міністерства економіки відмічають пригнічене споживання домогосподарств, яке зосереджувалось в основному на купівлі товарів та послуг першої необхідності.

Також серед актуальних тенденцій лишається триваюче в умовах війни падіння інвестиційної активності, яке частково компенсувалось вимушеним інвестуванням бізнесом та державою в купівлю та встановлення значної кількості альтернативних джерел живлення. Позитивну роль зіграли масштабні капітальні ремонти на об’єктах енергетичної інфраструктури, відновлення зруйнованих житлових та дорожніх об’єктів, що стало можливим завдяки міжнародній фінансовій допомозі, а також подальшому розширенню фінансових програм підтримки бізнесу.

Фахівці відмічають збереження негативного тиску з боку експортно-імпортних операцій через штучні затримки з боку рф суден в рамках «зернової ініціативи». Втім, підтримкою зовнішньоекономічної діяльності виступали розширення логістичних шляхів до країн ЄС та дія Регламенту ЄС – зокрема, скасування мита та квот на певний вид продукції.

Нагадаємо, темпи падіння ВВП уповільнюються.