Агромаркет

Переглянуто прогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік

З урахуванням поточних світових тенденцій та виникнення пандемії COVID-19 уряд переглянув припущення та прогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Основні зміни прогнозу є результатом суттєвого спаду всієї світової економіки та впровадження масштабних заходів, направлених на стримування і боротьбу з COVID-19 в Україні і в більшості країн світу», – йдеться в повідомленні. 

У результаті прогноз ВВП України на цей рік був переглянутий – наразі очікується падіння на 3,9%, порівняно зі зростанням на 3,7%, яке прогнозувалося до початку світової кризи. Рівень безробіття становитиме 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати складе 0,3%.

Водночас, уже з ІІ половини року очікується відновлення економічного зростання і його прискорення в наступні роки. Серед причин – високий попит у світі на продукцію вітчизняного АПК, значно стійкіша банківська система, порівняно з попередніми кризовими епізодами, зниження цін на імпортовані енергетичні товари, продовження структурних реформ у співпраці з міжнародними партнерами. 

Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні $29,5 грн/$ (порівняно з 27 грн/$, прогнозованими у жовтні 2019 року).  Зростання цін на споживчому ринку лише тимчасово прискориться до 8,7% (порівняно з 5,5% у попередньому прогнозі), і вже в наступному році повернеться до цільових 5%. 

Уточнені основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2020 рік будуть використані під час перегляду Державного бюджету на 2020 рік.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!