Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Карантин та пізні жнива негативно вплинули на ВВП України в ІІ кварталі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Національний банк України оцінив спад ВВП у ІІ кварталі 2020 року на рівні 11% в річному вимірі.

Про це повідомляє НБУ.

Основними чинниками стали повномасштабні карантинні обмеження окремих видів діяльності, а також скорочення виробництва в сільському господарстві через більш пізній початок збору врожаю зернових.

 «З ослабленням карантинних заходів вже з травня почалося поступове відновлення як внутрішньої, так і світової економічної активності. Останнє підтримало зростання цін на світових товарних ринках. До повноцінної роботи вже повернулися більшість вітчизняних підприємств найбільш постраждалої під час коронакризи сфери послуг», – ідеться в звіті.

Згідно зі звітом регулятора, споживча інфляція в кінці ІІ кварталу прискорилася до 2,4% в червні, втім, усе ще перебувала на нижній межі цільового діапазону 5% ± 1 п.п. Головними чинниками прискорення інфляції в кінці кварталу НБУ називає подорожчання окремих продуктів харчування через несприятливі погодні умови, а також погіршення інфляційних очікувань бізнесу і населення.

У Нацбанку прогнозують прискорення інфляції у ІІ півріччі 2020 року і очікують, що на кінець року вона становитиме 4,7% в річному вимірі.

«По-перше, це буде визначатися м’якою монетарною та фіскальною політикою, які підтримають споживчий попит і ділову активність. По-друге, на цінах позначиться подорожчання енергоносіїв, а також найгірший урожай фруктів», – сказано в інфляційному звіті.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: