Агромаркет

Що робити агропідприємству у разі мобілізації заброньованих військовозобов’язаних працівників

Що робити агропідприємству у разі мобілізації заброньованих військовозобов’язаних працівників

Відомі випадки, коли підприємством було подано заяву до Мінагрополітики щодо бронювання військовозобов’язаних працівників такого на період здійснення посівних робіт, однак,  попри наявність відповідного наказу Мінекономіки, місцевими ТЦК та СП (військкоматами) працівники такого підприємства мобілізуються.

Про це повідомляють фахівці ЮФ Martyniv Law у своєму Телеграм-каналі «Агробізнес: земля і податки».

Фахівці нагадали, що 3 березня 2022 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 194 з питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану, яка надає відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації до 6 місяців.

Проте юристам відомі випадки, коли підприємством було подано заяву до Мінагрополітики щодо бронювання військовозобов’язаних працівників такого на період здійснення посівних робіт, однак,  попри наявність відповідного наказу Мінекономіки, місцевими ТЦК та СП (військкоматами) працівники такого підприємства мобілізуються.

«Такі ситуації мають місце, оскільки з огляду на воєнний стан Генштаб ЗСУ Міноборони не встигає повідомляти ТЦК та СП про перелік осіб, що згідно з наказом Мінекономіки були заброньовані.

У такому разі радимо підприємствам самостійно повідомляти місцеві ТЦК та СП щодо працівників, які були заброньовані з наданням відповідного наказу Мінекономіки», – зауважили у ЮФ Martyniv Law. Нагадаємо, агропідприємства мають повторно подати документи щодо бронювання військовозобов’язаних