Агромаркет

рф остаточно виключили з Дунайської комісії й оштрафували

рф остаточно виключили з Дунайської комісії й оштрафували

З 1 березня країни-члени Дунайської комісії більше не визнають своїх зобов’язань перед росією згідно з установчою Белградською конвенцією.

Про це у мережі Х повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

До 29 лютого росія могла вийти з Комісії самостійно, проте не зробила цього. Крім того, Комісія вперше в історії наклала штраф на росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень у цій організації в березні 2022 року.

«Я вдячний Дунайській комісії, нашим дунайським партнерам і всім, хто допоміг ухвалити це історичне рішення. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах», – підсумував Дмитро Кулеба.

В УДП наголосили, що формально рф на дунайську логістику вже не впливає, але фактично російській бізнес на Дунаї залишається.
Зокрема, до війни чи не найбільш масштабною тіньовою схемою на Дунаї вважалась контрабанда російських нафтопродуктів. Десятки років працювала легендарна 61-ша миля, де краденим, або контрабандним дизпаливом бункерувався як річковий, так і морський флот.
«Наразі ми повністю виключили можливість участі в тіньових паливних схемах суден УДП, але чи всі інші судновласники дотримуються не менш жорсткого контролю?», – констатують у компанії.

Тут нагадали, що досі російській бізнес цілком офіційно працює на Дунаї . Це болгарський LUKOIL Neftochim або сербська NIS, яка належить «Газпрому».

Дунайська комісія – це міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, яку підписали в Белграді 18 серпня 1948 року. Її головні цілі: розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден, економічних і культурних звʼязків тощо. До Комісії входять Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна і Хорватія.

Раніше Дунайська Комісія комісія виключила рф зі складу організації.