Агромаркет

Середньозважена ціна гектара землі становить близько 40 тис. грн

Середньозважена ціна гектара землі становить близько 40 тис. грн

За підсумками першого півріччя функціонування ринку землі, обсяг ринку становив 5,3 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер під час онлайн-презентації п’ятого випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні» розповів, що за даними, які вносяться при реєстрації угод купівлі-продажу середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис грн за гектар.

Як зазначає експерт KSE, ціна земельної ділянки варіюється залежно від типу земельної ділянки та її розташування. В середньому за перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа укладених угод становить понад 150 тисяч га.

«В абсолютних значеннях це істотна сума, адже від 150 тисяч гектарів стартує площа земельних банків найбільших агрохолдингів країни. У відносних числах 155 тис. гектарів – це 0,375% від площі сільгоспземель в Україні. Вважається, що в країнах, де ринок стабільно розвивається, в обігу перебуває близько 1-1,5% землі щорічно. Якщо темпи зростання ринку землі продовжується, ми зможемо вийти на цей цільовий показник вже наступного року», – додав експерт.

Водночас, ціна продажу землі у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%).

Нагадаємо, товарна сільськогосподарська земля – лідер продажів за сукупною площею. Також ми писали, які землі сільгосппризначення можуть набути у власність юрособи до 1 січня 2024 року.