Агромаркет

Товарна сільськогосподарська земля - лідер продажів за сукупною площею

Товарна сільськогосподарська земля - лідер продажів за сукупною площею

У структурі земельних угод, укладенних з моменту відкриття ринку, переважають трансзакції для ведення особистого селянського господарства.

Про це під час онлайн-презентації «Як українці розпорядилися землею у 2021? Огляд стану земельних відносин» повідомив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Він уточнив, що 50,8% від кількості земельних угод припадає саме на землі для ведення особистого селянського господарства ОСГ, а 43,9% – на землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

«Якщо ж подивитися за сукупною площею проданих земель, тут лідером є товарна сільськогосподарська земля. Вона займає дві третини від загальної площі проданих земель. Ще майже третина – це землі ОСГ. Всі інші за призначенням землі у структурі не є суттєвими», – зауважив Роман Нейтер.

Нагадаємо, у Мінагро розповіли, коли приватна земля переходить у власність громади. Також ми писали, які землі сільгосппризначення можуть набути у власність юрособи до 1 січня 2024 року.