Агромаркет
Головне:
Агромаркет

«Розстановка сил» на світовому ринку ячменю у 2020/21 МР дещо зміниться, - прогноз

«Розстановка сил» на світовому ринку ячменю у 2020/21 МР дещо зміниться, - прогноз

Попит основного світового імпортера ячменю – Саудівської Аравії – аналітики USDA оцінюють на рівні минулого сезону. Втім, розстановка сил основних постачальників на цьому ринку може істотно змінитися.

Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».

З України основні обсяги ячменю, як і рік тому, йдуть в Китай, чия частка в структурі українського експорту ячменю збільшилася до 60% з 35%, тоді як частка Саудівської Аравії за перші два місяці нового сезону зменшилася.

Так, країни ЄС, які зібрали хороший урожай ячменю, мають намір і далі збільшувати свою присутність на ринках Саудівської Аравії і Китаю – ключових ринках збуту країн Причорномор’я.

Крім того, у 2020/21 МР прогнозується повноцінне відновлення поставок австралійського ячменю в Саудівську Аравію. Поява ще одного конкурента може більшою мірою позначитися на поставках ячменю з Росії, беручи до уваги високий експортний потенціал 2020/21 МР в цій країні.

«Для України з її зменшеним експортним потенціалом зниження поставок в Саудівську Аравію не буде таким відчутним», – ідеться в повідомленні.

Загалом виробництво ячменю в Чорноморському регіоні оцінюється трохи нижче, в порівнянні з 2019/20 МР переважно за рахунок скорочення врожаю в Україні через зменшення посівних площ. Експортний потенціал Чорноморського регіону в 2020/21 МР практично залишиться на тому ж рівні, що і в попередньому сезоні.

Журнали