Агромаркет

Експортні котирування на український ячмінь виросли до максимального рівня

Експортні котирування на український ячмінь виросли до максимального рівня за місяць через стійкий зовнішній попит та низької пропозиції на внутрішньому ринку.

Про це повідомляють аналітики Refinitiv, посилаючись на дані власного моніторингу.

Необхідність покриття укладених раніше контрактів і активізація зовнішнього попиту з великою кількістю публічних тендерів призвели до дисбалансу цін на ринку українського ячменю.

Ціни пропозицій українського ячменю виросли до $240-245 за тонну FOB для поставок в серпні-вересні, додавши за тиждень понад $20. На базисі СРТ-Одеса ціни зросли на $18 за тиждень до $220-225 за тонну.

Пропозиція ячменю на внутрішньому ринку дуже обмежена, незважаючи на очікування рекордного врожаю в Україні в поточному році (близько 10 мільйонів тонн). Несприятливі погодні умови на території України зрушили початок збиральної кампанії і призвели до дефіциту пропозицій.

На ринку українського ячменю відзначається ціновий дисбаланс, коли ціни попиту на ячмінь звичайної якості вище, ніж на зерно з преміальними характеристиками, наприклад, для поставки в Китай. Так, ціни попиту на ячмінь для поставки в Китай не перевищують $220-225 за тонну FOB, що принаймні на $10 за тонну нижче, ніж для зерна регулярного якості. Зазвичай ячмінь для поставки в Китай котирується з премією.

Нагадаємо, Україна активно експортує ячмінь та кукурудзу. Також ми писали, що У Cygnet вперше посіяли ярий ячмінь у якості експерименту.