Агромаркет

Рішення щодо введення антидемпінгових мит на російські добрива переграли

Рішення щодо введення антидемпінгових мит на російські добрива переграли

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про зупинення дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду та КАС) походженням з Російської Федерації

Про це йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку.

«Члени МКМТ погодилися, що для забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів щодо диверсифікації поставок добрив до України (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших)», – наголошується в релізі.

МЕРТ нагадало, що 27 грудня 2016 року МКМТ після максимально дозволених 18 місяців розслідування прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт зазначених видів російських добрив, що мають вступити в силу через 60 днів з моменту опублікування рішення.

Відомство зазначає, що результати антидемпінгового розслідування показали, що імпорт російських добрив в Україну здійснюється за демпінговими цінами, що завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив. Однак МКМТ також визнала необхідність враховувати поточну ситуацію на ринку – постачання з Росії покривають 80-90% всіх поставок добрив в Україні, щоб запобігти дефіциту і різкому зростанню цін на добрива в країні.

23 січня 2017 року Міністерство аграрної політики та продовольства направило до МКМТ звернення про тимчасове зупинення дії антидемпінгових заходів на період весняно-польових робіт.

Одночасно Мінагрополітики розробило проект закону про заходи щодо сприяння диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив, які зараз проходять узгодження в міністерствах і відомствах.

Як повідомлялося, відповідно до рішення МКМТ, з 28 лютого 2017 року терміном на п’ять років встановлювалися такі види мита: для ВАТ «Куйбишевазот» (Тольятті) – 4,19%, ВАТ «Новомосковська акціонерна компанія «Азот» (Тульська область) і ВАТ «Невинномиський Азот» (Ставропольський край) – 18,78%, інших російських підприємств – 31,84%.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!