Агромаркет

Німеччина – лідер серед імпортерів українських олійних культур

За січень-вересень 2021 року Україна експортувала олійних культур на 1409 млн дол. США, на 36 % перевищивши показник за відповідний період минулого року.

Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький поінформував, що за результатами дев’яти місяців поточного року лідируючу позицію за обсягами експорту товарів цієї групи посідає ріпак. Його продали за кордон 1,7 млн тонн на суму 1063 млн дол. США. Експортні продажі 0,5 млн тонн сої принесли вітчизняним агровиробникам виручку у 293 млн дол. США.

Характерною ознакою січня-вересня 2021 року стало збереження впливу європейського вектору у вітчизняному експорті олійних культур. Загалом країни – члени ЄС закупили в Україні більше 60 % продукції цієї групи, зазначив науковець.

Німеччина продовжує утримувати лідируючу позицію в рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних олійних. Її частка у загальному експорті цієї продукції становила 21,5 %. За дев’ять місяців 2019 року ця країна закупила українських олійних культур на суму 308 млн дол. США, констатував Богдан Духницький.

Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснюють Бельгія (11,2 %), Пакистан (10,9 %), Нідерланди (9,4 %), Франція (6,0 %), Білорусь (6,0 %), Туреччина (5,4%).

Сумарна частка цих восьми країн у вітчизняному експорті становить 70 %.

Нагадаємо, обсяги виробництва олійних на 23,5% перевищать минулорічні показники.