Агромаркет

Імпорт насіння зернових та олійних у 21,5 разів перевищує експорт, - науковець

Імпорт насіння зернових та олійних у 21,5 разів перевищує експорт, - науковець

За січень-червень 2021 року Україна імпортувала 14,8 тис. т насіння зернових та 19,6 тис. т насіння олійних культур на загальну суму 327,6 млн дол. США.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

За словами науковця, імпорт насіння зернових та олійних більш ніж у 21,5 разів перевищує обсяги вітчизняного експорту насіннєвого матеріалу у 15,2 млн дол. США за відповідний період,  але на 5,5% більше, ніж було імпортовано  у 2020 році.

Олександр Захарчук наголошує, що тенденція до збільшення імпорту насіннєвого матеріалу спостерігається в Україні з 2015 року. Вона є результатом різкого підвищення попиту через збільшення його споживання холдинговими компаніями та великими й середніми товаровиробниками. Крім того, карантинні обмеження та зменшення логістики у 2020-2021 роках дали поштовх розвитку  іноземних селекційних компаній в межах країни для забезпечення сільськогосподарських товаровиробників їх продукцією.

«Більшість іноземних насіннєвих компаній вже побудували свої заводи на території України. З метою локалізації власного виробництва на території нашої держави вони здійснюють продаж насіння вітчизняним товаровиробникам, не завозячи його з-за кордону. Як результат, якщо щорічно ми імпортуємо насіння на  0,5 млрд доларів, то стільки ж «споживаємо» виробленого в межах країни насіння іноземної селекції», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, експорт українського насіння сільгоспкультур зріс на 9,6%. Раніше ми писали, що українське насіння конкурентне на світовому ринку.