Агромаркет

Обсяги виробництва олійних на 23,5% перевищать минулорічні показники, - прогноз

За попереднім оцінюванням аналітиків ProAgro Group, у 2021/22 МР аграрії отримають загальний урожай олійних культур близько 23,5 млн тонн, що на 23,5% перевищить відповідний торішній показник.

Про це AgroTimes розповіла заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, насіння соняшника становитиме 16,8 млн тонн, соєві боби — 3,7–3,8 млн тонн, а насіння ріпаку — майже 2,8 млн тонн. «Оскільки збирання соняшника та сої ще триває, то ймовірне певне корегування прогнозів. Погода цього року здебільшого була прихильною до українських аграріїв, що дало підстави прогнозувати високі показники виробництва. Утім вересневі дощі не лише відтермінували початок збирання пізніх культур, а й частково гальмували цей процес протягом усього місяця», – зауважила Марія Колесник.

Експертка додала, що середня врожайність станом на кінець вересня становила 21,2 ц/га для соняшника і 22,9 ц/га — для сої.

«Але ми розраховуємо, що з просуванням збирання пізніх культур вглиб країни середній потенціал виробництва зросте відповідно до 25,5 і 25,6 ц/га. Якщо наші очікування отримають підтвердження, то обсяг виробництва соняшника у 2021/22  МР перевищить тогорічний на 25,34%, а сої — на 26,45%», – підсумувала Марія Колесник.

Нагадаємо, найвища урожайність соняшнику на Тернопільщині, сої та ріпаку – на Хмельниччні.