Агромаркет

На Львівщині вартість оренди зросла більш як в 4,5 рази

За результатами земельних торгів, які відбулися у травні цього року, було продано право оренди 7 земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, загальною площею 121,2 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами аукціонів, становить 942,78 тис грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад. Ціна продажу права оренди цих ділянок перевищила стартову ціну на 748,31 тис грн (у 4,8 рази)», – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Слід відзначити продаж права оренди земельної ділянки на території Бісковицької територіальної громади Самбірського району площею 43,6 га. Завдяки аукціону орендна плата зросла в 20 рази від встановлених 12 % до 239 % від нормативної грошової оцінки ділянки, при стартовій ціні – 18,6 тис грн до кінцевої – 370,9 тис грн.

Загалом з початку року продано право оренди на аукціонах 55 ділянок комунальної власності, загальною площею 458,4 га, за результатами яких до місцевих бюджетів щорічно буде надходити 3,6 млн грн (кінцева ціна перевищила стартову на 3,0 млн грн).

Нагадаємо, майже 50 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель. Також ми повідомляли, що орендарі комунального та державного майна можуть змінювати його цільове призначення.