Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Орендарі комунального та державного майна можуть змінювати його цільове призначення

Набрав чинності наказ Фонду державного майна, який дозволяє орендарям змінювати цільове призначення майна державної та комунальної власності.

Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна.

Зміну цільового призначення передбачено наказом від 22 березня 2021 року №453 «Про затвердження Переліку цільових призначень, в межах яких можливе внесення змін до договорів оренди, укладених до набрання чинності Законом України «Про оренду державного та комунального майна», в частині зміни цільового призначення орендованого майна».

Наказ дозволяє орендарям державного та комунального майна, договори яких були укладені до набуття чинності Закону України від 03.10.2019 № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна», вносити зміни до своїх договорів в частині цільового використання орендованого майна.

Фонд держмайна наголошує на тому, що зміна цільового призначення може здійснюватися лише в межах затвердженого Фондом переліку цільових призначень. Тобто, чинне цільове призначення та нове цільове призначення, яке орендар хоче внести в свій договір, мають бути передбачені затвердженим переліком.

Наприклад, якщо орендар використовує приміщення для «розміщення громадського об’єднання», то у такому випадку він не має право на зміну цільового використання майна, оскільки відповідне цільове призначення відсутнє у Переліку. Це так само стосується випадку, якщо договором оренди передбачене таке цільове використання, як «Інше використання нерухомого майна».

Водночас зміни до договору не обмежуються лише одним цільовим призначенням. Орендар так само може змінити одне цільове призначення на декілька різних, і навпаки.

Орендна плата після зміни цільового призначення не може бути зменшеною.

Нагадаємо, Фонд держмайна запустив в роботу сайт з оренди державної нерухомості.

Журнали