Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Майже 50 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель

За весь період проведення земельних торгів (аукціонів), які були організовані головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області впродовж 2013-2021 років, продано право оренди 1028 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 17,9 тис га.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Розмір річної орендної плати становить 48,8 млн грн, який щорічно надходить до бюджетів місцевих рад Львівщини, що майже втричі перевищило стартовий розмір орендної плати (17,1 млн грн.).

«У зв’язку з останніми революційними змінами, які відбулись в земельному законодавстві, відбудуться зміни і у проведенні аукціонів з продажу права оренди земель держвласності с/г призначення, адже повноваження з розпорядження цими землями перейшли до громад. Механізм проведення відкритих аукціонів, з огляду на наш 8-ми річний досвід їх проведення, допоможе громадам наповнити місцеві бюджети та раціонально задіювати ці землі»,- зазначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

За результатами земельних аукціонів, які були організовані головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та відбулися у 2021 році, було продано право оренди 102 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства, орієнтовна площа таких ділянок становить – 1580,76га.

Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 5,63 млн грн що у 5,5 рази перевищує стартовий розмір (43,9% від нормативної грошової оцінки цих ділянок), який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

 «Найефективнішим механізмом продажу права оренди на земельні ділянки є через земельні торги (аукціони), адже це насамперед чесність, прозорість, відкрита конкурентність і максимальне наповнення місцевих бюджетів», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, на Львівщині вартість оренди землі зросла у 13 разів.

Журнали