Агромаркет

Керувати земельним банком допоможе новий диджитал інструмент

Через відсутність зручного обліку і швидкого доступу до сучасних реєстрів, які містять інформацію про земельні ділянки, фермери нерідко втрачають оброблювані масиви. Про це виданню AgroTimes розповів засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

Експерт зазначив, що через те, що сьогодні товаровиробники не мають єдиної платформи, де всі дані про земельні ділянки були зібрані в одному місці, для тримання витягів інформації з державних реєстрів, потрібно чимало часу, а над переукладенням договорів оренди потрібно починати працювати за 1,5-2 роки до закінчення терміну дії.

Саме тому компанія Feodal.Online створила функціонал, де всі дані зібрані в одному місці і візуалізовані на карті — систему Feodal.Land.

«Система Feodal.Land дає можливість розширити земельний банк підприємства і побачити, де знаходяться землі конкурентів, а також контролювати закінчення термінів дії договорів оренди як свого земельного банку, так і конкурентів. Адже товаровиробникам необхідно мінімізувати ризики, що пов’язані з поновленням договорів оренди і реальними показниками оброблювальних земельних масивів господарства. Крім того, система має ще багато корисного функціонала для агровиробників», — розповів фахівець.

Спеціаліст додав, що мінімізувати ризики, які пов’язані з поновленням договорів оренди і реальними показниками оброблювальних земельних масивів господарства, можливо за допомогою контролю термінів дії договорів оренди. Для цього в системі на основну користувацьку карту накладені дані з двох сучасних реєстрів — Державного земельного кадастру і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це дасть фермерам можливість мати швидкий доступ до інформації і побачити не тільки терміни дії договорів оренди, але й повну інформацію про земельну ділянку: її місце розташування та повноту її обробітку.