Агромаркет

Імпортні тарифні квоти ЄС на українські часник, цукор, гриби майже не використані

Імпортні тарифні квоти ЄС на українські часник, цукор, гриби майже не використані

За січень-квітень 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами Європейського Союзу збільшився майже на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року та склав $2,8 млрд.

При цьому аграрний експорт до країн ЄС за цей час зріс на $145 млн порівняно з 2017 роком, сягнувши $1,9 млрд.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, найбільшим попитом у європейських споживачів користуються українські зернові злаки (їх експорт до ЄС за перші чотири місяці 2018 року  склав $749,5 млн), олія ($370,9 млн), насіння олійних культур ($194,3 млн), залишки і відходи харчової промисловості ($177,2 млн), м’ясо і харчові субпродукти свійської птиці ($76,4 млн).

Ольга Трофімцева додала, що на сьогодні вже повністю вичерпані основні імпортні тарифні квоти ЄС на український мед, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, кукурудзу, пшеницю та борошно.

Водночас майже у повному обсязі залишаються невикористаними імпортні тарифні квоти на часник (494,9 тонн), овес (3476,9 тонн), цукор (18 121,35 тонн), інший цукор (12 720 тонн), гриби (500 тонн), продукцію з обробленого молока (1992 тонн), цукрові сиропи (2000 тонн) та інші.

«Ще не повністю використані додаткові квоти за принципом «перший прийшов – перший обслуговуєшся» на такі товари як: виноградний сік, овес, мед, ячмінна крупа, оброблені томати, – підкреслила Ольга Трофімцева. – Також не вичерпано додаткові квоти за принципом «ліцензування» на ячмінь та ячмінне борошно, яйця, альбуміни й молоко».  

Загальний український аграрний і харчовий експорт до всіх країн світу за чотири місяці 2018 року cклав майже $6 млрд, зазначила вона. Найвагомішу частку в товарній структурі експорту займають зернові культури – 37%, рослинні олії – 26,1% та насіння олійних культур – 9%.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!