Агромаркет

Ф’ючерси на чорноморську кукурудзу виросли до 255,25 $/т

Ринок кукурудзи отримав підтримку від бурхливого спекулятивного зростання цін на пшеницю, обумовленого зниженням прогнозів виробництва ярої пшениці у США та Канаді внаслідок спеки. Форвардні ціни на кукурудзу в Україні також зростають, хоча погода сприяє розвитку посівів, а опади, що пройдуть найближчими днями, покращать перспективи майбутнього врожаю.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 2,6% до 220,1 $/т, а жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу- на 1 $/т до 255,25 $/т.

На тлі спеки розвиток посівів кукурудзи у США йде швидше, ніж зазвичай. За даними звіту NASS USDA, стадію шовкування пройшли 91% посівів, а у стадії воскової стиглості знаходяться 38% посівів у порівнянні з 86% та 33% відповідно в середньому за 5 років. Кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 2% до 62%, хоча торік таких було 72%.

Суха і спекотна погода погіршує стан посівів на північному заході Колорадо, Канзасі та Північній Дакоті, тоді як у східних районах кукурудзяного поясу США сприятлива погода покращує перспективи врожаю.

За тиждень у США з метою експорту було проінспектовано 1,384 млн т кукурудзи, що є максимумом останніх 6 тижнів, чому сприяло нарощування поставок до Китаю. Загалом у сезоні експортовано 62,81 млн т кукурудзи, тому до 1 вересня досягнути прогнозованих USDA на 2020/21 МР 72,4 млн т нереально.

Нагадаємо, Аgricom Group очікує на підвищення врожайності кукурудзи вдвічі. Також ми писали, що Україна активно експортує кукурудзу та пшеницю.