Агромаркет
Головне:
Агромаркет

«Агротрейд» відмовився від використання хлорпірифосу, аби не втратити ринок ЄС

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для «Агротрейду» заборона хлорпірифосу в ЄС не була неочікуваною звісткою, тож компанія відмовилась від використання хлорпірифосу ще до початку посівної, замінивши його на інсектицид іншої групи.

Про це повідомляють у компанії.

«Деякі трейдери й раніше висували вимоги щодо хлорпірифосу, але тепер це питання стало гостро і стосується всіх. Тож ми змінили технологію та переглянули наші схеми. Замість забороненого в ЄС препарату використовуємо більш легкі піретроїди», – розповів директор агропромислового департаменту Олександр Овсяник.

За його словами, знайти замінники хлорпірифосу на ринку не важко, але це потребує додаткових витрат. Утім, цей препарат залишається резервним варіантом на випадок великої кількості шкідників.

«Такою хімією ми користуємося тільки винятково. Наприклад, коли треба боротися з совкою озимою або совкою бавовниковою, але тільки на ранніх етапах розвитку та не систематично. За такою схемою препарат у товарному зерні не залишається», – зазначив фахівець.  Він також повідомив, що як дезінфікуючі засоби для зерносховищ препарати на основі хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу «Агротрейд» ніколи не використовував. 

За словами директора департаменту зовнішньої торгівлі компанії «Агротрейд» Андрія Бута, зараз українські трейдери погано розуміють, як буде відбуватися торгівля за новими стандартами. Не зрозуміло, як визначатиметься якість товару в збірних партіях та як буде організована логістика.

«Але врешті-решт ринок сам покаже, як він працюватиме. Україна експортує в країни ЄС велику кількість продукції, зокрема кукурудзи, й знайти альтернативні ринки збуту буде складно, але можливо. Потрібно тільки конкурувати ціною», – зауважив експерт.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ