Техніка

Аграрій назвав найкращий інструмент для збирання даних

Андрій Капріца

Точне землеробство починається зі збирання даних. Для цього варто використовувати сучасні програми, що роблять цей процес значно швидшим, простішим і ефективнішим.

Про це розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька обл.) під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

«У моєму розумінні точне землеробство – це дуже багато даних про кожну ділянку поля, кожну агрономічну операцію, кожен кілограм добрив і кількість насіння, що потрапило в землю та дало конкретний результат. І я часто сперечаюся з колегами, бо деякі з них кажуть, що точне землеробство – це диференційований висів, для мене ж це лише один з елементів, у загальному розумінні точне землеробство – це комплекс даних і ефективне їх використання. І чим більше цих даних, тим краще», – відзначає Андрій Капріца.

Найкраще збирати та зберігати дані у спеціальному сервісі, до якого буде постійний доступ. На думку Андрія Капріци, тут кращого інструменту як системи farm management не знайти.

«Особисто я вже протягом 4 років користуюся Cropwise (раніше – Cropio). У деяких підприємствах є власні розробки, що теж працюють. Наша програма надає багато інформації, починаючи від контурів полів, закінчуючи списанням дизпалива, насіння і нарахуванням заробітної плати для працівників. Я усім цим користуюся і всім рекомендую. Це дуже зручно, тим паче, що з будь-якого пристрою (телефона, комп’ютера чи планшета) у будь-який час, і в будь-якому місці можна побачити, скільки, наприклад, ваші механізатори витрачають пального в цю хвилину», – розповідає аграрій.

Також у господарстві застосовують спеціальну програму для оптимізації економічних розрахунків. Вона надає дані в таблицях та ілюстраціях, що дозволяє відслідковувати виконання робіт і одразу бачити, куди і скільки витрачається коштів. Сьогодні така можливість є особливо актуальною.

Читайте також: Оранка – не панацея, потрібно експериментувати.