Техніка

Диференційований висів є ефективним лише за ретельного дослідження поля

Землеробство може бути точним лише тоді, коли фермер знає, з чим працює. Так, диференційований висів висів вимагає якісного вимірювання контурів поля, його рельєфу та аналізу врожайності протягом певного часу, оскільки це прямо впливає на результат і подальше планування агротехнічних операцій.

Про це розповів директор ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«За допомогою RTK-сигналу ми виміряли площу наших полів із точністю до 2 см. Я вважаю, що з цього варто починати. Потім потрібно дослідити рельєф, адже він впливає на диференційований висів і врожайність культур. Так, на низинах завжди сіємо з вищою нормою, бо там збирається більше вологи та добрив, і в 90% випадків ми отримуємо на таких ділянках кращий урожай. Натомість на височині зазвичай гірший ґрунт, менше вологи, є пісок, тому там випадках сіємо менше», – зазначає Андрій Капріца.

За його словами, рельєф можна отримати з будь-якого автопілоту: машини, що працюють у полі, автоматично записують висоту над рівнем моря.

Ще одним важливим складником дослідження є карти врожайності. Їх у господарстві створюють протягом останніх п’яти років.

«Це потрібно для того, щоб побачити результати роботи всього сезону, оцінити всі досліди, яких закладаємо чимало. Також картографування дозволяє бачити в реальному часі процес збирання врожаю й оперативно впливати на нього», – відзначає Андрій Капріца.

Техніку обладнали датчиками врожайності та вологості від компанії Fendt. Завдяки цьому можна віддалено спостерігати за збиранням урожаю, втратами, налаштуваннями комбайна тощо.

«Якщо якийсь комбайнер раптом щось недогледів, одразу в телеграм-чат приходить сповіщення, що підвищилася вологість чи збільшилися втрати. Крім того, карти врожайності майже завжди корелюють із зонами продуктивності, що допомагає у створенні карт-завдань на наступні сезони», – додає директор господарства.

Нагадаємо, господарство «Флора А.А» на Вінниччині тестує диференційоване внесення ЗЗР.