Агрономія

Посівні площі під ріпаком зростатимуть, – думка

Наразі в сівозміні українських господарств лідирують культури, що мають високу маржинальність. Цьому, зокрема, сприяє економічна ситуація на ринку основних засобів для вирощування культур.

Про це AgroTimes розповів заслужений працівник сільського господарства України, директор з інноваційних технологій в рослинництві «Аграрний Центр Innovation» Юрій Кулик.

За його словами, успішне господарство зазвичай відводить 60% площ під рейтингові культури, проте сьогодні, зважаючи на ціни на зернову продукцію, все ж перемагає інтерес до топових культур з основною формулою «менше затрат – більший прибуток».

«Такий підхід аграріїв можна зрозуміти, оскільки за останній маркетинговий рік всі основні засоби суттєво подорожчали: від дизельного палива до мінеральних добрив. Якщо зробити розрахунок, то ціна основного добрива на 1 га зросла приблизно на 1 325 грн», – зазначає фахівець.

Разом з тим, він зауважує, що останніми роками лідерами в сівозміні залишаються озимий ріпак, соняшник і бобові. Посівні площі та обсяги експорту озимого ріпаку у 2020 році скоротилися, а під урожай 2021 року цієї культури було посіяно на 22% менше. Це може спричинити підвищення цін на культуру, а відтак і площі під ріпаком, імовірно, зростуть.  

«Також я би радив звернути увагу на введення в сівозміну бобових культур, адже вони є чудовим попередником та мають великий попит на ринку», – додає Юрій Кулик.

Нагадаємо, у Північному регіоні ха останні 30 років посівні площі під ріпаком зросли приблизно у 10 разів. Як повідомлялося, згідно з дослідженням, посівні площі під українською пшеницею поступово скорочуються.