Агрономія

Озима пшениця, посіяна за технологією Mzuri, встановила рекорд врожайності Польщі – 12,5 т/га

Озима пшениця, посіяна за технологією Mzuri, встановила рекорд врожайності Польщі –  12,5 т/га

Озима пшениця, посіяна нормою висіву всього 86 кг/га за технологією Mzuri, встановила рекорд врожайності Польщі – 12,5 т/га. Про це повідомив Олександр Ярошенко, керівник групи компаній BTA Group, офіційного дилера Mzuri в Україні під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов», що нині триває в Києві.

Олександр Ярошенко розповів, що компанія Mzuri працює в Україні понад 5 років. Першими технологією Mzuri зацікавилися південні області де проблема вологоутримання є дуже гострою.

«Але проблема засухи вже актуальна в усіх регіонах України», – наголосив доповідач.

Олександр Ярошенко продемонстрував, як при застосування технології Mzuri насіння лягає в улоговинку, рівномірно розподіляється добриво. Завдяки цьому навіть мінімальної кількості вологи, що потрапляє в полосу, вистачає для початку розвитку рослин. А солома, яка прикриває зверху, зберігає та накопичує вологу.

Але фірмова технологія  зберігає не лише вологу, а й ресурси.
За словами спеціаліста, при сівбі ріпаку один прохід агрегату Mzuri замінює 6 операцій за звичайною технологією. При цьому потребується менше насіння й отримують вищий врожай.

Наприклад цього року в Жашківському района на Черкащині отримали за технологією Mzuri 9т/га кукурудзи, тоді як за традиційною – лише 4,5 -5 т/га.

А з 2019 року компанія Mzuri зробила опцію точного висіву для просапних культур: соняшника, кукурудзи та ріпаку. Є перші, дуже обнадійливі результати. Але експеримент ще триває.

Читайте також: MZURI удосконалює висів просапних культур