Тваринництво

Зміни у раціоні лактуючої свиноматки зменшать вплив теплового стресу

Зміни у раціоні лактуючої свиноматки зменшать вплив теплового стресу

Для зменшення впливу теплового стресу на лактуючих свиноматок слід внести певні зміни у раціон годівлі. Насамперед для відносної поживності корму рекомендується використовувати синтетичні амінокислоти, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Водночас, беручи до уваги, що перетравлення та метаболізм клітковини виділяє тепло, потрібно зменшити кількість рослинної розчинної клітковини. Адже саме вона, на відміну від нерозчинної, спричиняє виділення тепла.

Оскільки екскреція сечовини генерує тепло, варто знизити рівень білка в кормах. Натомість збільшити вміст жирів, тому що їхній метаболізм не виробляє стільки тепла, але таким чином можна досягти збільшення щільності рецептури.

Доцільне використання добавок, які допомагають поліпшити споживання корму або травлення, наприклад, ферментів.

Гранульований раціон, що збільшує споживання корму лактуючими свиноматками, чи рідкі системи годування, які сприяють збільшенню споживання корму, є найкращим варіантом годівлі.

Час і частота годівлі тварин також мають значення. Варто спробувати годувати у прохолодніші вечірні години та збільшити частоту годування – це сприяє збільшенню загального добового споживання корму свиноматками.

Як повідомлялося, щоб отримати багато поросят, свиноматку не можна надмірно годувати.