Тваринництво

Збагачене середовище корисне для свиней

Свині, які вирощуються в збагаченому середовищі, ростуть швидше і мають кращий імунітет.

Такого висновку дійшла дослідниця з Вагенінгенського університету і дослідницького центру в Нідерландах Лу Луо, повідомляє Pigprogress.

Під збагаченим середовищем мається на увазі, наприклад, загін більшої площі з соломою й тирсою.

Під час дослідження було виявлено, що свині, вирощені в загонах із збагаченим середовищем, мають різні рівні природних антитіл, як порівняти зі свинями зі звичайних загонів, завдяки чому, ймовірно, вони ефективніше реагують на інфекції.

Раніше дослідники виявили, що свині зі збагаченого загону були здатні на кращий опір до вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС).

Ще однією істотною перевагою є те, що свині зі збагаченого середовища краще справлялися з відлученням: краще їли й росли швидше, ніж свині у голому середовищі. Крім того, в них спостерігалося менше симптомів стресу і вони могли краще справлятися з негативним емоційним станом.

Свині, які переходили із загону зі збагаченим середовищем в голий, здавалося, ставали більш схильними до стресу і починали, наприклад, кусати одне одного за хвіст або вуха, в той час, як тварини в збагаченому середовищі майже ніколи не робили цього.

Також дослідження продемонструвало, що свині, які переходили зі збагаченого середовища в голе, були в гіршому стані, ніж свині, які весь час залишалися в голому загоні. Свині, яких перевели з голих загонів в збагачені, показали стійкі ознаки поліпшення самопочуття й емоційного стану.

Як повідомлялося, якщо в щілинній підлозі ширина отворів більша за 2 см, свині часто пошкоджують кінцівки.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!