Тваринництво

Поросята до 5 місяців найчастіше травмують кінцівки на ґратчастій підлозі

Поросята до 5 місяців найчастіше травмують кінцівки на ґратчастій підлозі

На великих свинокомплексах, де практикують утримання в станках і боксах зі щілинним типом підлоги, у тварин можуть виникати травми через порушення технології закладання підлоги.

Якщо в щілинній підлозі ширина отворів більша за 2 см (за зношування й руйнування підлогових брусів – усі 3 см), свині часто пошкоджують кінцівки, особливо ратиці.

Крім забоїв, тварини отримують також переломи, розтягнення й розриви сухожилків, поранення м‘яких тканин копит, які в разі зараження можуть давати ускладнення у вигляді гнійних пододерматитів. У результаті свині відстають у рості, зменшується приріст живої маси.

Травматизм кінцівок за утримання на ґратчастій підлозі найпоширеніший серед поросят у віці від 2,5 до 5 місяців, коли в одному приміщенні перебувають тварини різної маси й віку. Спирання тільки на одне копитце за великих щілин у ґратках призводить до перевантаження сухожильного й зв’язкового апаратів, подразнення окістя в місцях прикріплення до кісток і розвитку гострих і хронічних періоститів.

Для профілактики захворювань ратиць окрім збалансованої годівлі та моціону важливе значення має конструкція щілинної підлоги. В цехах, де вирощують молодняк, розмір щілин має бути не більшим за 1,5-2 см.

Як повідомлялося, свинокомплекс «Камчатка» поліпшив умови утримання тварин завдяки правильній підлозі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!