Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За неправильного зберігання ветпрепарати втрачають свою ефективність

Багато хто з лікарів, персоналу ферми й власників господарств абсолютно не звертають увагу на дотримання умов зберігання, транспортування та використання ветеринарних препаратів.

Їхні виробники встановлюють вимоги до температурного режиму,  залежності від хімічної структури діючої речовини, розчинника та вакцини. Так, для більшості вакцин температура зберігання – від +2 °С до +8 °С. У разі недотримання цих умов вакцина втрачає ефективність.

Інші препарати – менш вибагливі, проте класичні умови для 90% із них – дотримання температурного режиму від +5 °С до +25 °С, які досить легко порушити. Для цього достатньо взимку залишити на ніч чи влітку на день кілька флаконів у автівці, й антибіотик знизить свою ефективність.

Деякі діючі речовини випадають в осад, тому безпосередньо перед набиранням препарату у шприц флакон потрібно струшувати для утворення рівномірної суспензії порошку діючої речовини й розчинника.

Для вакцин основним правилом є використання розчинників для них того ж виробника, що й вакцина. Адже різні вакцини виробляють за різними технологіями, й компоненти можуть бути несумісними та вступати в реакцію між собою.