Агромаркет
Головне:
Агромаркет

40% від усіх ветпрепаратів, зареєстрованих в Україні, – антибіотики

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Сьогодні 40% від усіх ветеринарних препаратів, зареєстрованих в Україні, – це антибіотики. Тому існує потреба проаналізувати доцільність їхнього використання.

На цьому наголосив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби, головний ветеринарний лікар України Борис Кобаль.

Він зауважив, що законодавство європейських країн забороняє використання низки антибіотиків. В Україні ж такого підзаконного акту немає.

«Сьогодні ми маємо плоди мораторію на здійснення державного контролю й нагляду, і як результат – скасування ліцензування реалізації ветеринарних препаратів, –  зазначив Борис Кобаль. – Інспектор нині не має доступу до тих об’єктів – аптек, лотків, де продають ветеринарні препарати».

За словами Бориса Кобаля, днями Держпродспоживслужба погодила проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я, яким пропонується затвердити максимальні межі вмісту ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження, в тому числі антибіотиків.

«Ми покладаємо великі сподівання на проєкт закону «Про ветеринарну медицину», – додав він. – У ньому передбачено повернення ліцензування, процедуру реалізації антибіотиків, електронну систему контролю за цим процесом».

Нагадаємо, що незабаром для громадського обговорення буде опублікований Порядок використання антибіотиків.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!