Тваринництво

Які тенденції простежуються на ринку тваринницького обладнання

Які тенденції простежуються на ринку тваринницького обладнання

Нині сільгоспвиробники намагаються максимально автоматизувати процеси й мінімізувати людський чинник. Оскільки є кадрова проблема, то завдяки автоматизації обладнання можна її розв’язати та навіть оптимізувати таким чином фонд зарплати.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор із роботи з корпоративними клієнтами групи компаній «Брацлав» Федір Швець.

Водночас тваринники потребують енергоощадного, екологічного обладнання, яке б відповідало всім зооветеринарним нормам, зауважив він. Щоб у разі виникнення захворювання на підприємстві не нагромаджувалися віруси та бактерії, щоб його можна було легко продезінфікувати.

Чим більше підприємство, тим нагальнішим є питання здорового мікроклімату: вентиляції, підтримання температури та вологості повітря, адже це безпосередньо впливає на продуктивність виробництва.

«Особливо нагальним це питання стає з огляду на кліматичні зміни, коли літо стає все спекотнішим, – наголосив Федір Швець. – Наша відповідь на такі погодні виклики – тунельна вентиляція, в основі роботи якої закладено конвекційний принцип охолодження завдяки високій швидкості руху повітря». 

Ще одна тенденція – безконтактний метод уведення медикаментів, наприклад через воду.

«Зі свого боку ми також відреагували на нові запити – до обладнання з водопостачання ставимо дозувальні пристрої», – додав Федір Швець.

Нагадаємо, малі й середні господарства часто обирають вживане тваринницьке обладнання.